Kreu

02 Prill 2020/ Komunikimi i përditshëm për koronavirusin 

COVID-19/ Ministria e Shëndetësisë: 18 raste të reja, shkon në 277 numri i të prekurve Rovena Daja Instituti i Shëndetit Publik Ndërron jetë 78-vjeçari nga Durrësi, viktima e 16 në Shqipëri. 9 të shëruar gjatë 24 orëve të fundit. Shkon në 76 numri i të shëruarve Në vijim të komunikimit të përditshëm, Ju bëjmë me …

02 Prill 2020/ Komunikimi i përditshëm për koronavirusin  Read More »

Komunikimi i përditshëm për koronavirusin/ 31 Mars 2020

COVID-19/ Ministria e Shëndetësisë: 20 raste të reja, shkon në 243 numri i të prekurve Mira Rakacolli Zv/Ministre e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Shkon në 13 numri i viktimave nga COVID-19. Deri tani 52 të shëruar Në 24 orët e fundit janë testuar 145 persona të dyshuar, prej të cilëve janë konfirmuar 20 raste të …

Komunikimi i përditshëm për koronavirusin/ 31 Mars 2020 Read More »

Komunikimi i përditshëm për koronavirusin/ 30 Mars 2020

COVID-19/ Ministria e Shëndetësisë: 11 raste të reja, shkon në 223 numri i të prekurve Albana Fico Drejtore e Institutit të Shëndetit Publik Ndërron jetë një 79-vjeçar, viktima e 11 e COVID-19. Shkon  në 44 numri i të shëruarve Në vijim të komunikimit të përditshëm më Ju bëjmë me dije se vazhdon puna në terren …

Komunikimi i përditshëm për koronavirusin/ 30 Mars 2020 Read More »

Komunikimi i përditshëm për koronavirusin/ 29 Mars 2020

 COVID-19/ Ministria e Shëndetësisë: 15 raste të reja, shkon në 212 numri i të prekurve Mira Rakacolli Zv/ Ministre e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale   7 të shëruar në 24 orë mes të cilëve 2 mjekë Në vijim të komunikimit të përditshëm më Ju bëjmë me dije se vazhdon puna në terren për identifikimin e …

Komunikimi i përditshëm për koronavirusin/ 29 Mars 2020 Read More »

Komunikimi i përditshëm për koronavirusin/ 28 Mars 2020

COVID-19/ Ministria e Shëndetësisë: 11 raste të reja, shkon në 197 numri i të prekurve   Silva Bino Instituti i Shëndetit Publik   Dy pacientë ndërruan jetë, shkon në 10 numri i viktimave. 33 të shëruar   Në vijim të komunikimit të përditshëm Ju bëjmë me dije se vazhdon puna në terren për identifikimin e rasteve të reja dhe gjurmimin e kontakteve të rasteve të konfirmuara pozitive. Epidemiologët në çdo njësi vendore të kujdesit shëndetësor nga veriu në jug, janë në terren dhe …

Komunikimi i përditshëm për koronavirusin/ 28 Mars 2020 Read More »

Komunikimi i përditshëm për Koronavirusin/ 25 Mars 2020

Ministria e Shëndetësisë: 23 raste të reja në 24 orë, 146 të prekur nga COVID-19 Mira Rakacolli, Zv/Ministre e Shëndetësisë informon për situatën më të fundit të COVID-19 në Shqipëri 72 të shtruar në spitalin infektiv. Deri tani 17 të shëruar pas testeve konfirmuese  Në 24 orët e fundit janë konfirmuar 23 raste të reja …

Komunikimi i përditshëm për Koronavirusin/ 25 Mars 2020 Read More »

Komunikimi i përditshëm për Koronavirusin/ 24 Mars 2020

Eugena Tomini Instituti i Shëndetit Publik informon për situatën më të fundit të COVID-19 në Shqipëri. 19 raste të reja në 24 orë, 123 të prekur nga COVID-19 Një qytetar 49-vjeçar ka ndërruar jetë në spitalin infektiv. Deri tani 10 të shëruar pas testeve konfirmuese. Në 24 orët e fundit janë konfirmuar 19 raste të …

Komunikimi i përditshëm për Koronavirusin/ 24 Mars 2020 Read More »

Komunikimi i përditshëm për koronavirusin/ 22 Mars 2020

Ministria e Shëndetësisë: 13 raste të reja, shkon në 89 numri i të prekurve Drejtoresha e Institutit të Shëndetit Publik, Albana Fico, informon mbi situatën e COVID-19 në Shqipëri Tre pacientët e parë lënë spitalin, por shkon në 43 numri i të shtruarve në Infektiv Në vijim të komunikimit të përditshëm më Ju bëjmë me …

Komunikimi i përditshëm për koronavirusin/ 22 Mars 2020 Read More »