infocv_admin

Informacionet e ditëve të mëparshme

Informacionet e ditëve të mëparshme Informacion i përditësuar për Koronavirusin COVID_19- 21.04.2020 21 prill 2020/ Informacion i përditësuar për koronavirusin COVID-19 Situata në vendin tonë sipas MSHMS Në vendin tonë deri më sot (21.04.2020) janë testuar 6017 raste të dyshuara për COVID-19 të cilat kanë rezultuar: 609 raste të konfirmuara 26 pacientë kanë ndërruar jetë …

Informacionet e ditëve të mëparshme Read More »

Informacionet e ditëve të mëparshme

Informacionet e ditëve të mëparshme Informacion i përditësuar për Koronavirusin COVID_19 - 31.03.2020 31 mars 2020/ Informacion i përditësuar për koronavirusin COVID-19 Situata në vendin tonë sipas MSHMS Në vendin tonë deri më sot (31.03.2020) janë testuar 1671 raste të dyshuara për COVID-19 të cilat kanë rezultuar: 243 raste të konfirmuara 15 pacientë kanë ndëruar …

Informacionet e ditëve të mëparshme Read More »

Informacionet e ditëve të mëparshme

Informacionet e ditëve të mëparshme Informacion i përditësuar për Koronavirusin COVID_19 - 25.02.2020 25 Shkurt 2020- Informacion i përditësuar për Koronavirusin COVID_2019 Masat e marra në vendin tonë Në Shqipëri nuk ka asnjë rast të konfirmuar me COVID-19. Deri tani në Laboratorin e Virologjisë në Institutin e Shëndetit Publik janë testuar 8 raste të dyshuara …

Informacionet e ditëve të mëparshme Read More »

Komunikimi i përditshëm për Koronavirusin /18 Mars 2020

Ministria e Shëndetësisë: 4 raste të reja me COVID, apel qytetarëve të zbatojnë masat e izolimit social Eugena Tomini, përgjegjëse e departamentit të inteligjiencës epidemiologjike në ISHP   Ju informojmë për situatën e fundit të COVID-19 në Shqipëri. Mëngjesin e sotëm ka ndërruar jetë një pacient i moshës 66-vjecare në spitalin Infektiv, që vuante nga …

Komunikimi i përditshëm për Koronavirusin /18 Mars 2020 Read More »

Katër raste të reja me covid-19, 25 të shtruar në spitalin Infektiv

Përditësimi i situatës së përhapjes së COVID-19 në Shqipëri Dr. Silva Bino Përgjegjëse e departamentit të sëmundjeve infektive në ISHP   Sips skenarit, pas spitalit Infektiv, spitali “Shefqet Ndroqi” do të kthehet në spital COVID-19 Jemi në terren cdo ditë për të vijuar gjurmimet e rasteve dhe kontaktet e personave që kanë rezultuar pozitivë. Janë …

Katër raste të reja me covid-19, 25 të shtruar në spitalin Infektiv Read More »

COVID-19/ Manastirliu: 2268 mjekë, infermierë e studentë i janë përgjigjur thirrjes

Dua ta nis këtë komunikim me ju, me një lajm frymëzues. 2268 mjekë, infermierë, farmacistë, ekspertë të shëndetit publik, studentë të mjekësisë i janë përgjigjur thirrjes së Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale për t’ju bashkuar frontit të luftës kundër COVID-it. Kam një falënderim nga zemra për Prof. Dhimitër Krajën, ish shef i Shërbimit Infektiv …

COVID-19/ Manastirliu: 2268 mjekë, infermierë e studentë i janë përgjigjur thirrjes Read More »

Komunikimi i përditshëm për Koronavirusin/ 16 Mars 2020

Ministria e Shëndetësisë: 9 raste të reja me COVID-19, apel për qytetarët të bashkëpunojnë me stafet mjekësore   Zv/Ministrja Mira Rakacolli informon mbi situatën e COVID-19 në Shqipëri.   Në vijim të punës së kujdesshme dhe profesioniste të bërë nga ISHP dhe njësitë e kujdesit vendor, për identifikimin dhe gjurmimin e rasteve, në 24 orët …

Komunikimi i përditshëm për Koronavirusin/ 16 Mars 2020 Read More »

Komunikimi i përditshëm për Koronavirusin/ 14 Mars 2020

COVID-19, Fico: Janë testuar 505 raste, 38 kanë rezultuar pozitivë   Përditësimi i të dhënave në lidhje me situatën e përhapjes së Coronavirusit në Shqipëri  Albana Fico Drejtore e IShP   Në 24 orët e fundit nga ana e Institutit të Shëndetit Publik në bashkëpunim me epidemiologët e Njësive Vendore të Kujdesit Shëndetësor, ka vazhduar pa …

Komunikimi i përditshëm për Koronavirusin/ 14 Mars 2020 Read More »

Komunikimi i përditshëm për Koronavirusin / 13 Mars 2020

Rakacolli: 457 të testuar, 33 raste pozitive Bino: Nuk është e nevojshme që çdo person të testohet   Zv/Ministrja e Shëndetësisë Mira Rakacolli dhe drejtuesja e Departamentit të Sëmundjeve Infektive në ISHP Silva Bino në përditësimin e fundit në lidhje me situatën e përhapjes së Coronavirusit në Shqipëri   Tiranë, 13 Mars - Në 24 …

Komunikimi i përditshëm për Koronavirusin / 13 Mars 2020 Read More »